החזר מס - מחשבון אונליין:

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה

אמנם לא רבים מכירים את העובדה שישראלים רבים זכאים להחזרי מס מרשות המיסים, אך אלוחישוב החזרי מס להורים עם ילדים בעלי לקויות למידה שכן מכירים את ההיתכנות לזכאות, מכירים את הסעיפים היותר נפוצים בגין החזרי מס. בין היתר תמצאו בין אותם סעיפים נפוצים החזרי מס בגין תשלומי מזונות לבן או בת הזוג הקודמים, החזרי מס בגין ילדים, החזרי מס בגין מעבר ליישוב עם הטבות מס ועוד… בטח רבים מכם לא הכרתם את העובדה שייתכן ואתם זכאים להחזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה. במקרים בהם הילד מוכר על ידי הממסד כילד עם לקות למידה חמורה יהיו זכאים ההורים שלו לשתי נקודות זכות ממס הכנסה. אותן שתי נקודות יזכו את ההורים בשווי הטבה שנע בסדר גודל של 5000 ש״ח בשנה ולכן חשוב מאוד לדרוש את ההטבה הזו מרשויות המס שהיא למעשה הטבה בשתי נקודות זכות. לאלו מכם שלא מכירים מה הן נקודות זכות, אלו הם הנקודות שאתם רואים בתלוש השכר החודשי שלכם, שבגינם אתם זכאים להנחה בגובה מס הכנסה אותו אתם משלמים לרשות המיסים דרך תלוש השכר.

מי זכאי להטבת מס בגין לקות למידה?

כעת נבין מעט יותר לעומק מי זכאי לאותה הטבה ומי לא שכן כיום ישנם הרבה מאוד סוגים שלכמה החזר מס מגיע להורים של ילדים עם לקויות למידה לקויות למידה בקרב ילדים כאשר כמעט ואין ילד שאינו סובל מרמה כלשהי של לקות למידה. רוב לקויות הלמידה הינן קלות יחסית ולא מפריעות באופן מהותי לקצב ההתפתחות והלמידה של הילד, אך ישנן לקויות למידה חמורות יותר שבגינן יהיו זכאים ההורים לאותם ילדים להטבות במס בדמות נקודות זכות שמובילות להפחתת שיעור המס אותו הם משלמים. הורים לילדים הלומדים בגן או בבית ספר לחינוך מיוחד יהיו זכאים להטבה, הורים לילדים הלומדים בכיתה ייעודית לחינוך מיוחד בבית ספר שאינו מוגדר לחינוך מיוחד או הורים לילדים הלומדים במסלול תגבור מיוחד בבית ספר תיכון.

מה חשוב לדעת על הטבת מס בגין ילדים עם לקות למידה?

ישנם מספר דברים חשובים שכדאי להכיר על ההטבה הזו כאשר קודם כל רק הורה אחד זכאיכל הפרטים על החזרי מס להורים בעלי ילדים עם לקות למידה להטבה הזו אך במידה וההורים פרודים, ושניהם מנהלים משק בית נפרד, יהיו זכאים שני ההורים להטבה במידה והילד מקבל גמלת נכה. מעבר לכך, במידה ולא ייחסנו חשיבות להטבה או לא הכרנו אותה נוכל לקבל אותה רטרואקטיבית עד לשש שנים אחורה משנת המס הנוכחית. במידה ואנו עושים את התהליך רטרואקטיבית אנו זכאים לסכום נכבד מאוד של כסף מרשויות המס, לכן מומלץ לבצע את התהליך בהקדם כדי שלא נפספס את שנת המס האחרונה בגינה אנו זכאים להטבה. את התהליך ניתן לבצע לבד באמצעות ההוראות שיש באתר רשות המיסים או באמצעות חברה חיצונית שמבצעת את התהליך עבורכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
אילו טפסים נדרשים על מנת לקבל הטבת מס לעולים חדשים
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!