החזר מס - מחשבון אונליין:

החזרי מס בגין פיטורין

 

פיטרו אתכם מהעבודה? אתם בוודאי מכירים את הזכאות שלכם לפיצויים, אבל אתם זכאים לדבר נוסף – החזרי מס בגין פיטורין. בין אם פיטרו אתכם או התפטרתם מתוך נסיבות שונות, עדיין אתם זכאים לקבלת פיצוי אשר המעסיק מחויב לשלם לעובד. ישנם מקרים בהם אתם מקבלים את כספיי הפיצויים ומס הכנסה לוקח לעצמו נתח, מה שאתם לא יודעים זה שאתם זכאים להחזר.

החזרי מס בגין פיטורין – האם אתם זכאים לפטור מתשלום מס?

ישנה תקרה אשר רק במקרה בו אתם עוברים אותה אתם חייבים במס. בכדי לדעת האם אתםהחזר מס בעקבות פיטורין חייבים במס עליכם לדעת כי גובה הפטור מתשלום מס מחושב על פי הכפלת שכר הברוטו שלכם במספר שנות העבודה. בכל שנה התקרה משתנה מעט ולכן רצוי לבדוק מול רשות המיסים האם עברתם את התקרה. כבר ברגע בו הפסקתם לעבוד המס אותו אתם חייבים מנוכה מפיצויי הפיטורין, זאת לאחר שהפקתם את כל המסמכים הרלוונטים לקבלת הפיצוי. כמו כן, גובה המס משתנה בהתאם להכנסות שלכם, ככל שההכנסה שלכם גבוהה יותר כך המס שינוכה יהיה גבוה יותר.

החזרי מס בגין פיטורין – פריסת מס

תוכלו לפרוס את דמי הפיצויים שלכם וככה להפחית את המס אותו אתם משלמים.
הינכם זכאים לשנת פריסת מס אחת על כל 4 שנים בהם עבדתם כאשר תקופת המקסימום שעל גביה תוכלו לפרוס את התשלום היא 6 שנים. הבחירה היא לא על ידי גורם ממשלתי או המעסיק שלכם, אלא על פי בחירתך האישית. המטרה של פריסת מס היא בכדי להוזיל את שיעור גובה המס, זאת בהתאם לסך כל ההכנסות. בחירה זו קריטית כי היא יכולה להשפיע על גובה שיעור המס של בשנים הקרובות. יש לכם שתי אופציות, האחת היא לפרוס את המס קדימה לתקופה הקרובה עד שש שנים, או לפרוס דווקא אחורה. אם השכר שלכם צפוי לירידה בזמן הקרוב בשל אבטלה או שכר נמוך ממקום חדש, מומלץ לפרוס את התשלום קדימה, אם לא פרסו את התשלום אחורה. 

החזרי מס בגין פיטורין – קרנות

כאשר אתם זכאים לפיצויים בגין פיטורין תוכלו להפריש את התשלום לקרן פנסיה או לקופת גמל או כל ביטוח אשר עתיד להיות הקצבה שלכם. במצב בו כספי הפיצוי הופרשו לקצבה כלשהי אתם זכאים לפטור מתשלום מס הכנסה. בחירה זו משתלמת כאשר יש לכם הכנסות נוספות, אין לכם צורך מידי בקבלת הכסף, או שדרגת המס שלכם גבוהה ולא משתלמת.

החזרי מס בגין פיטורין – למי פונים?

תהליך קבלת החזרי מס בגין פיטורין יכולה להתבצע בשני אופנים, האחד הוא באופן עצמאי, השניהצעדים שיש לנקוט על מנת לקבל החזר מס הוא באמצעות חברה המתמחה בהחזרי מס ללקוחותיה. לשתי הדרכים יתרונות וחסרונות, כאשר אתם עובדים באופן עצמאי, כל עוד אין לכם ידע נרחב בכל הנוגע לרשות המיסים, סביר להניח ולא תקבלו את זכאותכם המלאה. מלבד לכך, תהליך עצמאי יכול להפוך לארוך ומייגע, תהליך אשר יגיע למספר חודשים עד שנה עד לקבלת החזרי המס. 

כאשר אתם עובדים בסיוע של חברה מקצועית המתמחה בהחזרי מס אתם מקצרים את התהליך בצורה משמעותית. חברה המתמחה בהחזרי מס תדע לגעת בכל הנקודות החשובות, וכך להחזיר לכם את כל מה שאליו אתם זכאים ואפילו לא ידעתם. כמו כן, ההליך הבירוקרטי כבר אינו פרמטר בשבילכם, החברה דואגת לכך התהליך בשבילכם, עליכם להיות שם בכדי לשלוח אסמכתאות, לחתום על אישורים וכד'. החיסרון הוא שאף שירות אינו בחינם, עליכם יהיה לשלם בכדי להנות מהתהליך. המחירים משתנים מבין חברה לחברה, וכמובן שכל מקרה לגופו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
איך לדעת מתי מגיע פטור ממס הכנסה עם נכות ראייה
תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ חינם התקשרו או השאירו פרטים
מאמרים אחרונים
פטור ממס

  ישנם מקרים רבים בהם אנשים עשויים להיות זכאים לפטור ממס הכנסה. במקרים של מחלות או פציעות המונעות מהאדם להשתכר באופן מלא, הוא יקבל פטור

קרא עוד »
משרד להחזרי מס במיתר

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!