איך מקבלים החזרי מס?

 

תחום המיסים הוא אחד התחומים היותר מסובבים ומורכבים שקיימים ובשביל זה ישנם רואי חשבוןהחזרי מס - איך לדעת אם אנחנו זכאים שמתמחים בנושאי מיסים גרידא כאשר ישנם המתמחים יותר בתחום של מיסים בהיבט של חברות ותאגידים וישנם רואי חשבון שמתמחים יותר בנושאי מס של עצמאים ושכירים. רובנו לא באמת מכירים את פקודת המס על בוריה ובדיוק מהסיבה הזו מומלץ להיוועץ עם רואה החשבון שלכם או חברה אחרת שמתמחה בנושאי מס. אחד הדברים שיותר ויותר אנשים מופתעים לגלות הוא שמגיע להם החזר מס מהמדינה בגין תשלומי יתר אותם ביצעו בשנים האחרונות. את העובדה שאנו זכאים להחזרי מס ניתן לגלות בעזרת בדיקה מאוד פשוטה ולאחר מילוי מספר פרטים אישיים רואה החשבון שלכם יוכל לבחון עבורכם אם אתם זכאים להחזר מס.

מדוע אנו זכאים להחזרי מס?

רבים שואלים איך בכלל הגענו למצב בו מס הכנסה חייב לו כסף בדמות של החזרי מס. אז נסבירחישוב החזרי מס הכנסהלכם כמה המצב הזה פשוט ונפוץ בקרב רבים באוכלוסיית ישראל כאשר הרוב המוחלט לא מודע לכך שהוא זכאי לאותו החזר. אז ניקח אתכם רגע לעבר, לרגע בו התחלתם עבודה חדשה, קרוב לוודאי שהמעסיק לכם או אדם מטעמו ביקש מכם למלא טופס 101 שנחשב לטופס סטנדרטי שכל עובד צריך למלא כאשר הוא מתחיל לעבוד במקום עבודה חדש.

בטופס הזה תמלאו מגוון פרטים אישיים שכל מטרתם בוא לקבוע לכמה נקודות זכות אתם זכאים במס הכנסה. אותן נקודות זכות בסופו של יום מתורגמות להנחה בגובה המס אותו אתם צריכים לשלם למס הכנסה בגין השכר שלכם כאשר ככל שיש לכם יותר נקודות זכות, כך תשלמו פחות מס הכנסה. לעתים אנו לא ממלאים את הטופס הזה בדיוק רב מידי או מפספסים פרט מה, או ייתכן כי מיד לאחר שמילאנו את הטופס נולד לנו עוד ילד, עברנו דירה ליישוב בו אנו זכאים להטבות מס או בדיוק סיימנו תואר אקדמי שמזכה אותנו בעוד נקודות מס שכלל לא לקחנו בחשבון.

כיצד נקבל את החזר המס?

ישנן שתי דרכים לקבל את החזר המס לו אתם זכאים כאשר קודם כל כפי שציינו ניתן לבצע בדיקההצעדים שיש לנקוט על מנת לקבל החזר מס אם אתם אכן זכאים לכזה. דרך אחת היא לעשות הכל בעצמכם כאשר קודם כל עליכם למלא טופס 135 עבור פעולת ההחזר מס עצמה ואליה לצרף את כל המסמכים התומכים בבקשה שלכם כאשר למשל אם סיימתם תואר אקדמי עליכם לצרף תעודת גמר מטעם המוסד האקדמי בו למדתם או ספח תעודת זהות על מעבר דירה ליישוב עם הטבות מס וכדומה.

את כל אותם טפסים ומסמכים עליכם להגיש בעצמנו אצל פקיד השומה והוא יעביר את הבקשה שלכם הלאה וזו תיבחן ברשויות המס. מאידך, תכולו לעשות את כל התהליך באמצעות רואה חשבון או חברה שעוסקת בנושאים של החזרי מס שתפעל מטעמנו באמצעות ייפוי כח. כל התהליך שהחברה עושה הוא זהה לאותו תהליך שהיינו עושים לבד אך במקרה הזה אנו לא נבזבז זמן להגיע אל פקיד השומה או לטפל בבקשה עצמה והחברה תעשה את התהליך הזה עבורנו.

משך התהליך לוקח בדרך כלל בין שלושה לו ארבעה חודשים מהרגע בו הגשתם את הבקשה להחזר המס אך בהחלט ישנם מקרים חריגים בהם הבקשה לוקחת מעט יותר זמן בעיקר כאשר יש בעיה באחד המסמכים או שלא מילאתם כשורה את אחד הטפסים שהייתם צריכים להגיש ולכן ישלחו לכם בקשה למלא את המסמכים או הבקשה מחדש, דבר שעלול לעכב מעט את התהליך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס באשדוד

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »