החזר מס - מחשבון אונליין:

איך לבצע תיאום מס ולהישאר בחיים – המדריך המלא לחסכון במיסים

 

ישנם לא מעט אנשים שמתקיימים משני מקורות הכנסה במקביל כלומר מקבלים משכורת ובמקבילכיצד מבצעים תיאום מס נהנים מעוד הכנסה כלשהי. אותה הכנסה נוספת יכולה להיות הרבה מאוד דברים כאשר בין היתר אנו רואים אנשים שמקבלים עוד משכורת, כלומר שהם שכירים בשני מקומות עבודה במקביל. בנוסף, ישנם אנשים שמקבלים קצבה בנוסף למשכורת ממקום העבודה כאשר אותם אנשים הם פנסיונרים של מקום עבודה אחר וזכאים לקצבה בהתאם לתנאי הפרישה שלהם. מעבר לכך ישנם לא מעט אנשים שמתקבלים לעבודתם בתור שכירים מנהלים גם עסק עצמאי כזה או אחר ויש להם עוד הכנסה מהעסק הזה. הדבר הכי חשוב למעשה כאשר אנו מתפרנסים משני מקורות שונים ומכניסים כסף מיותר ממקום עבודה אחד הוא לעשות תיאום מס. אנשים רבים לא מבינים את החשיבות של תיאום מס אך הוא יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים בשנה.

מהו תיאום מס?

תיאום מס היא למעשה פעולה אותה ניתן לבצע לבד או באמצעות רואה החשבון שלכם או שלחישוב מיסים עבור תיאום מס החברה שלכם. הפעולה עצמה למעשה דואגת שלא תשלמו יותר מס הכנסה מאשר אתם צריכים לשלם בפועל, כאשר חלק מהפעולות שנעשות קשורות ישירות בהחלטה לגבי מהו מקור ההכנסה הראשי שלכם אותו אתם רוצים למסות ומהו המקור הנוסף. ההחלטה נעשית בהתאם גובה השכר או הקצבה אותה אתם מקבלים. את התיאום מס תוכלו לערוך במהלך כל שנת המס כל עוד זו לא הסתיימה כאשר כמובן מומלץ לעשות אותה כמה שיותר מוקדם.

מה קורה אם לא עשינו תיאום מס?

במידה ולא עשינו תיאום מס לא קרה שום דבר, שכן בניגוד למה שרבים חושבים שהכסף אותו שילמנו הלך ולא נראה אותו שוב, ניתן במספר פעולות לקבל החזרי מס בעבור תיאום מס רטרו אקטיבי. הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לדעת הוא שלא ניתן לקבל החזרי מס בגין אי תיאום מס ליותר משש שנים אחורה משנת המס הנוכחית, לכן מומלץ לבצע את תיאום המס בהקדם ורצוי ברגע הראשון בו אתם מתקבלים לעבודה שמכניסה לכם עוד משכורת או מיד לאחר שאתם מקימים עסק עצמאי בנוסף להיותכם עצמאיים. מי שיקבל את ההחלטות בנושא צריך להיות רואה החשבון שלכם ולכן חשוב מאוד להתייעץ איתו.

כיצד נבצע את הליך תיאום המס?

בשביל לבצע תיאום מס ולהישאר בחיים ;), קודם כל תצטרכו למלא טופס 116 לתיאום בחישוב ניכוייאיך מחשבים תיאום מס מס. את הטופס הזה יש לשלוח לפקיד השומה באיזור המגורים שלכם שאחראי על תיק הניכויי מס האישי שלכם. ניתן גם לשלוח בקשה לתיאום מס ללא טופס ייעודי אך במקרה זה עליכם לציין במכתב את כלל הפרטים האישיים. המכתב מיועד לפקיד השומה ובו מופיעים פרטים כמו למשל שם מלא, מס׳ תעודת הזהות שהוא למעשה מספר תיק הניכויים שלכם במס הכנסה, מהו סכום ההכנסה אותה תקבלו ברוטו מהמעסיק שלכם לאורך השנה ובמקרה שאתם לא עתידים לעבוד במשך כל השנה, כמה חודשים אתם עתידים לעבוד בגין הסכום אותו תרוויחו נטו.

מעבר לדרך של שליחת מכתב או טפסים תוכלו לעשות את כל התהליך גם בצורה מקוונת באתר של רשות המיסים, כאשר ייתכן ותצטרכו לסרוק ולעלות מספר מסמכים בשיטה זו כמו תלושי שכר או מסמכים אחרים. בנוסף, אם כל אחת מהשיטות שציינו לא מתאימות לכם, תמיד תוכלו לייפות את כוחו של רואה החשבון שלכם לעשות את תיאום המס במקומכם ולתת לו את כל המסמכים שיש להגיש והוא יעשה את כל התהליך במקומכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס בצפון

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
משרד להחזרי מס באלעד

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »