החזר מס - מחשבון אונליין:

אוכלוסיות מיוחדות בעלות יתרון בקבלת החזרי מס

 

נושא החזרי המס בישראל הוא אכן נושא סבוך כמו בכל מדינה אחרת בעולם ויש להבין היטב ברזיהטבות מס לאוכלוסיות מיוחדות החוק בכדי להבין מה מגיע לנו ולמה אנו מחוייבים. מעבר לכך, במידה ומגיעות לנו זכויות מסויימות בקבלת החזרי מס או תשלום מס בגובה נמוך יותר, עלינו לדרוש אותם ממס הכנסה כאשר גובה תשלום המס יקבע על פי טופס שאותו נמלא עם תחילת ההעסקה שלנו במקום העבודה שלנו ואת החזרי המס להם אנו זכאים נצטרך לדרוש במסגרת טופס מיוחד ומסמכים מיוחדים אותם נגיש לפקיד השומה שלנו. בכל הנושא של מיצוי זכויות בנוגע לנושא המיסים, חשוב להכיר כי ישנן אוכלוסיות מיוחדות בעלות יתרון בקבלת החזרי מס ועל זה נסביר לכם במאמר הבא.

איך מתבטאת הזכות של אותן אוכלוסיות מיוחדות הקבלת החזר מס?

אז כפי שציינו קודם לכן, כאשר אותם אנשים השייכים לאוכלוסיות ספציפיות זכאים להטבות מס, הםהאוכלוסיות המיוחדות שמגיע להן הטבות מס צריכים לדווח על כך למס הכנסה שהדיווח נעשה באמצעות המעסיק בעזרת טופס 101. במסגרת הטופס כל אדם צריך למלא את פרטיו האישיים ולאחר מכן נקבע לכמה נקודות זכות זכאי אותו עובד או עובדת בהתאם לפרטים אותם מילא. את נקודות הזכות מחשבים בהתאם לאותם נתונים ובסופו של דבר הנקודות זכות מתבטאות בסכום ההחזר החודשי בגין מיסים אותם צריך לשלם העובד כך שעובד עם 4 נקודות זכות ישלם פחות מס הכנסה מאשר עובד לו רק 2 נקודות זכות.

מי אותן אוכלוסיות הזכאיות להטבות מס?

אז ישנן לא מעט אוכלוסיות מיוחדות הזכאיות להטבות מס כאשר חלקן אפילו לא מודעות לכךחישוב מיסים עבור אוכלוסיות מיוחדות ובהתאם גם לא דורשות אותן וכפועל יוצא אותם אנשים זכאים ללא מעט כסף ממס הכנסה שלעיתים יכול להצטבר לאלפי או עשרות אלפי שקלים. מי שזכאי להטבות מס כאלו הם למשל חיילים משוחררים ששירתו מעל זמן מסויים במסגרת הצבא או שירות לאומי למשך שלוש שנים מתום השירות הצבאי.

בנוסף, גם בעלי מוגבלות כלשהי שהוכרו על ידי המוסד לביטוח לאומי זכאים להטבות של נקודות זכות כאשר גם הורים לילדים בעלי מוגבלות למשל יהיו זכאים לאותה הטבת מס. הורים גרושים אשר משלמים מזונות במסגרת הסכם הגירושים יהיו זכאים גם הם לנקודות זכות כל עוד הם מחוייבים לשלם את דמי המזונות לבני זוגם לשעבר. בנוסף גם בוגרי אקדמיה זכאים לנקודות זכות למשך זמן מסויים מעת סיום התואר שלהם כאשר ההטבה תקפה לבוגרי תואר ראשון, תואר שני או תואר שלישי. אוכלוסיה נוספת שזכאית להטבות מס הם עולים חדשים שזכאים להטבה זמנית שמתפרסת על פני שלוש שנים וחצי כאשר תחילה הם זכאים לשלוש נקודות זכות אך לאחר זמן מה ההטבה יורדת לשתי נקודות ובהמשך לקראת סיום התקופה הם יהיו זכאים לנקודת זכות אחת.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
משרד להחזרי מס בשוהם

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »
משרד להחזרי מס בבת ים

  על פי הדוחות של משרד האוצר עצמו, בקופת המדינה שוכבים עשרות מיליארדי שקלים המגיעים לישראלים כהחזרי מס ואין להם כל דורש. האם זה אומר

קרא עוד »