פטור ממס הכנסה לחיילים משוחררים

אם אתם חיילים משוחררים ומצפים בשל כך לפטור מלא ממס הכנסה, הרי שפטור כזה אינו קיים. יחד עם זאת, כשמחברים את רמות השכר הממוצעות של חיילים משוחררים עם שיעורי המס החלים עליהן ועם הטבות המס שמקבלים חיילים משוחררים, זה בהחלט יכול להיראות כמו פטור ממס הכנסה לחיילים משוחררים. אז מה הן הטבות המס המגיעות לכם כחיילים משוחררים ואיך זה בדיוק יכול להגיע לרמה של פטור? על כך בשורות הבאות.

חישוב החזרי מס הכנסה

הטבות מס לחיילים משוחררים

מאז ומעולם, ובמיוחד בשני העשורים האחרונים, עושה מדינת ישראל מאמץ רב לתגמל אזרחים שעושים שירות צבאי או שירות לאומי וכחלק מהתגמול הזה, מעניקה המדינה לחיילים משוחררים הטבות מס, שיכולות להיות משמעותיות מאוד. הטבות מס במדינת ישראל מוענקות בדרך כלל באמצעות נקודות זיכוי. כל אזרח במדינת ישראל זכאי לנקודת זיכוי אחת. אם חד הורית זכאית לנקודות זיכוי ועל כל ילד שלה מתחת לגיל 18, היא זכאית לנקודות זיכוי נוספות. כך גם אב שמשלם מזונות, נכה, אזרח ותיק ועוד שורה של אזרחים בעלי נסיבות חיים שונות שמזכות אותם בהטבות מס. נקודות זיכוי אלה מוענקות גם לחיילים משוחררים למשך תקופה של 36 חודשים מיום השחרור שלהם מהשירות הצבאי. הטבות אלה מגיעות לכדי נקודת זיכוי אחת למי ששירת 12 עד 23 חודשים ו-2 נקודות זיכוי למי ששירת מעל 23 חודשים (אצל חיילות משוחררות מדובר ב-12 עד 22 חודשים או מעל 22 חודשים, בהתאמה).

איך זה מגיע לכדי פטור?

כאמור, פטור ממס הכנסה לחיילים משוחררים זה משהו שלא קיים. יחד עם זאת, ברמות השכר הטיפוסיות של חיילים משוחררים, מרבית החיילים המשוחררים נמצאים במדרגת המס הנמוכה ביותר וכאשר מוסיפים לכך את הטבות המס בצורת נקודות הזיכוי, הרי שנקודות אלה יכולות לאפס לחלוטין את חבות המס של החייל המשוחרר כך שבפועל הוא נהנה מפטור ממס הכנסה. יחד עם זאת, מדובר בפטור משתמע ולא בפטור שניתן מראש, והפטור הזה תלוי ברמת השכר של החייל המשוחרר ובחבות המס הנובעת ממנה.

ראו גם: החזרי מס לשכירים

החזרי מס לחיילים משוחררים: סיכום

אז פטור ממס הכנסה לחיילים משוחררים לא באמת קיים, אבל יש דבר אחר שאתם בהחלט רוצים לתת עליו את הדעת. במקום העבודה שלכם אולי לא מודעים לכך שאתם חיילים משוחררים או שלא מודעים להטבות המגיעות לכם. במקרה כזה, זה אומר שאתם משלמים יותר מס הכנסה ממה שאתם צריכים לשלם. אם זה המצב, יש לכם את האפשרות להגיש בקשה לקבלת החזרי מס ומאחר ומדובר בבקשה שניתן להגיש עבור 6 שנים רטרואקטיבית, תוכלו לבקש החזרים עבור כל התקופה בה הייתם חיילים משוחררים, כל עוד אתם מקפידים להגיש את הבקשה בזמן. את החזרי המס תוכלו לבקש באמצעות שורה של גורמים מקצועיים המספקים את השירות של החזרי מס לחיילים משוחררים ובכלל.

פורטל מיסים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
החזרי מס לשכירים

גם אם אתם עובדים שכירים, ייתכן מאוד שמגיעים לכם החזרי מס, במיוחד אם לאורך השנה האחרונה עברתם בין מקומות עבודה, עבדתם רק במשך חלק מהשנה

קרא עוד »