טופס החזרי מס

 

אם מס הכנסה גבו סכום כספי גבוה יותר, אתם זכאים להחזר מס. על מנת לדעת זאת, תאלצו לבצע בדיקה פשוטה. על ידי בדיקה זו תדעו אם אתם זכאים להחזר מס, ותוכלו להגיש בקשה לידי מס הכנסה. 

טופס החזרי מס- מה זה החזרי מס?ֿ

תשלום המס נקבע על פי חישוב שנתי של ההכנסות שלכם. במקרים רבים, המשכורת אינה ההכנסהחישוב החזר מס מול טופס להחזר מס היחידה. ישנן מקרים של הכנסות מהשכרת דירה, מענקי לידה, מילואים ועוד. אצל עצמאים, לעומת שכירים, זה אף יותר מסובך, שכן המשכורת משתנה כל חודש. לכן, אנשים רבים זכאים להחזרי מס.  כמו כן, יש אנשים שזכאים להטבות מס מסיבות רבות- כמו חיילים משוחררים, הורים לילד עם מוגבלות, אנשים שמתגוררים ביישובים מסוימים ועוד. לשם כך יש להגיש בקשה להחזר מס לידי מס הכנסה. במידה ואכן התקבלה המסקנה שנגבה תשלום מס גבוה יותר מהנדרש, האדם אשר הגיש את הבקשה, יקבל החזר כספי. מס הכנסה מאפשר החזר מס עד שש שנים אחורה. כאמור, כל שנה מחושבת בנפרד. חשוב להבין שאלו לא מקרים בודדים ושרוב השכירים בישראל זכאים להחזר כספי. אך, אם לא תבצעו בדיקת החזר מס, לא תדעו. לכן, מומלץ לכל אדם לבדוק האם הוא זכאי להחזר כספי ממס הכנסה. 

טופס החזרי מס- מהי בדיקת החזרי מס?

קודם כל נציין שהבדיקה קלה ובחינם. את הבדיקה תמצאו באתר רשות המיסים, אך חשוב לצייןאילו טפסים נדרשים על מנת לקבל החזר מס שהסימולטור מיועד לאתר אקספלורר בלבד. באתר קיים סימולטור, או מחשבון החזרי מס, שדרכו תוכלו לחשב האם מגיע לכם החזר, ואם כן מה סך ההחזר שמגיע לכם. במידה ואתם נשואים, הבקשה תכלול את שני בני הזוג. בבדיקה תצטרכו למלא את גובה ההכנסות שלכם, להוסיף אישורים בנוגע להוצאות שמשפיעות על גובה המס (הפקדות פנסיה, ביטוחים ועוד). בבדיקה תשאלו מספר שאלות כמו האם אתם חיילים משוחררים/ פנסיונרים/ האם קיבלתם מענקים כלשהם (לידה/מילואים/אבטלה ועוד)/ האם פוטרתם מעבודתכם, ועוד. חשוב להשלים את הבדיקה כהלכה ולמלא הכל באופן מדויק, על מנת לקבל תשובה מדויקת. 

בסוף בדיקת החזר מס הכנסה תדעו בדיוק האם אתם זכאים להחזר כספי והאם יש לכם חוב במס הכנסה.

טופס החזרי מס- מהם הטפסים שיש לצרף לבקשת החזר מס?

ישנם טפסים רבים ומגוונים שיש להגיש עבור החזר מס-

בקשה לאישור תושבות לצורך קבלת הנחה במס הכנסה– טופס 1312

ישנם יישובים מסוימים, בעיקר באזורי הפריפריה, שמאפשרים הקלות בתשלומי המס החודשיים. על מנת להוכיח את התושבות ושאלו מגורי קבע, יש לצרף חוזה שכירות וחשבון מים.

בקשה לזיכוי ממס עבור קרוב עם מוגבלות – טופס 116א

הורים לילד הסובל ממוגבלות זכאים לנקודות זיכוי במס הכנסה וכן להקלות בתשלומי מס. את הבקשה ניתן להגיש רק עבור הורה אחד. 

בקשה להקלה במס לזכאי לתואר אקדמי או לתעודת מקצוע – טופס 119

הטבות מס עבור סטודנטים שסיימו את לימודיהם (תקף לסטודנטים שסיימו תואר אקדמי, לימודי מקצוע או לימודי הוראה). הגשת הבקשה לא תקפה במהלך שנת לימודים או התמחות, אלא רק לאחר סיום הלימודים. 

בקשה לפטור ממס הכנסה לנכים – טופס 1516

נכים בדרגת נכות מעל 91% זכאים לפטור ממס הכנסה. לשם כך, יש לצרף אסמכתא מקורית שהתקבלה מביטוח לאומי בה כתובים אחוזי ודרגות הנכות. 

בקשה לרישום ייצוג ראשי או מתן ייפוי כוח – טופס 2279 א5

במידה וזכאים להחזר מס, כל אדם רשאי להגיש בקשה להחזר מס באופן עצמאי. כפי שציינו קודם בדיקת החזר המס והבקשה עצמה מצריכות טפסים רבים, לכן מומלץ לעשות זאת בסיוע של חברה מקצועית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
חישוב מס שבח מקרקעין

מס שבח מקרקעין הוא מס המוטל על רווח הון הנובע ממכירת מקרקעין בישראל או מכירת מניות באיגוד מקרקעין. החל משנת 2014 נכנסה רפורמה חדשה במס

קרא עוד »