החזרי מס לעצמאים: מי זכאי?

אם אתם מנהלים עסק עצמאי, אתם גם מנהלים את החשבונות שלכם בעצמכם (או בסיוע מנהל חשבונות מקצועי) וגם יש לכם רואה חשבון שמגיש בשמכם דו"ח שנתי על הכנסותיכם בכל שנת מס. במצב זה, אתם יכולים בקלות לחשוב שכל הנושאים החשבונאיים שלכם מטופלים כנדרש ושאין שום פערים בחבות המס שלכם, כך שגם האופציה של החזרי מס לעצמאים אינה רלוונטית לכם. אלא שבפועל זה לא המצב ובשורות הבאות נסביר לכם מדוע ואיך תוכלו לבדוק האם מגיעים לכם החזרי מס, גם בהיותכם עצמאים.

מטבעות וחישובי מס

מי זכאי להחזרי מס ואיך זה קורה עם עצמאים?

ובכן, החזרי מס ניתנים לכל מי ששילם יותר מס הכנסה ממה שהיה צריך לשלם. במקרה כזה, יכול כל אדם לפנות לרשות המיסים ולבקש את החזרי המס המגיעים לו. דברים אלה נכונים לשכירים ולעצמאים כאחד, ויחד עם זאת, אצל עצמאים אפשר לזהות תופעה ייחודית שבמידה מסוימת מונעת מהם לקבל את המגיע להם. בעל עסק עצמאי מעורב בהיבט החשבונאי של העסק שלו הרבה יותר ממה שמעורב שכיר במקום עבודתו. בעל העסק נמצא בקשר רציף עם מנהל החשבונות ועם רואה החשבון ובכל שנה מגיש גם דו"ח שנתי על הכנסותיו. במצב כזה קל מאוד לחשוב שרואה החשבון דואג לכם ואם מגיע לכם החזר כלשהו, הוא יגולם כבר בחישובי המס השנתיים ולא כך היא.
ראו גם: החזר מס לשכיר

ככלל, זה נכון שעם הגשת הדו"ח השנתי, מבוצע חישוב של כל חבות המס שלכם ואם שילמתם יותר, אתם תזוכו בהתאם לאחר הגשת הדו"ח. יחד עם זאת, ניקח למשל דוגמא של אב שהתגרש ומתחיל לשלם מזונות על ילדיו. בגין שינוי זה בחייו, זכאי אותו אב לנקודת זכות שמפחיתה את חבות המס שלו, אלא שבגין חוסר ידיעה, האב לא עדכן כלל את רואה החשבון שלו ובמשך שנים שילם מס גבוה יותר ממה שהיה צריך. הנה דוגמא אחת למקרה בו סביר מאוד להניח שתוכלו לקבל החזרי מס לעצמאים, על אף שלאורך כל השנים הגשתם דו"חות שנתיים והכל חושב בצורה תקינה. ישנם כמובן עוד מקרים דומים רבים שאולי אינכם מודעים אליהם כלל, ולכן גם כעצמאים חשוב מאוד לבחון את הזכאות שלכם לקבלת החזרי מס לעצמאים.

איך עושים את זה?

ובכן, הפתרון הטוב ביותר עבורכם הוא כמובן רואה החשבון שלכם. אתם יכולים לפנות אליו, להציף בפניו את העניין של החזרי מס לעצמאים ולבקש ממנו לעשות בדיקה האם מגיעים לכם החזרים כאלה. יחד עם זאת, רואי חשבון רבים לא אוהבים ולא מתעסקים בנושא של החזרי מס ובמקרה כזה יהיה עליכם לפנות לגורם מקצועי שמציע את השירות של החזרי מס לעצמאים כשירות בפני עצמו. היום תוכלו לעשות את הכל דרך האינטרנט ולקבל את ההחזרים המגיעים לכם כבר בתוך מספר שבועות בודדים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים
החזר מס ביטוח חיים

האם לצורך החזר מס ביטוח חיים יכול להיחשב לפרמטר רלוונטי? ובכן, כדי לקבל את התשובה לשאלה זאת, יש להבין תחילה את המשמעות של החזרי מס,

קרא עוד »
החזר מס באינטרנט

החזר מס הוא תהליך שבמסגרתו אתם מקבלים מרשות המיסים החזר בגין עודפי מס ששילמתם בעבר. את החזר המס אתם יכולים לקבל בגין עודפי מס ששילמתם

קרא עוד »